Superveteráni

V Jindřichově Hradci byl ve dnech 14. a 15. října 2017 ukončen 19. ročník MR hráčů nad 50 let. Soutěž byla hraná jako dlouhodobá, jednou za měsíc se 10 družstev sešlo na turnaji postupně v Praze, Liberci, Bílovci (halové), Chlenech, Litomyšli, Hradci Králové – Malšovicích (venkovní) a nakonec v krásné městské hale v Jindřichově Hradci. Body, získané na jednotlivých turnajích, se mužstvům sčítaly a výsledek určil vítěze MR. Tento způsob se mužstvům jevil jako spravedlivější než jednorázový finálový turnaj, kde by mohlo být některé družstvo oslabeno neúčastí několika hráčů. A také jim umožňoval sportovat v průběhu skoro celého roku.

Hradec Králové

V sobotu 9.září byl v Hradci Králové- Malšovicích po dvouměsíční přestávce sehrán poslední kvalifikační turnaj hráčů nad 50 let. Zúčastnilo se ho všech 10 přihlášených družstev, jejichž hráči předvedli přítomným divákům pěkné bojovné zápasy a dokázali, že i v pokročilém věku se dá hrát kvalitní volejbal. V turnaji zaslouženě zvítězilo mužstvo Pivovaru Svijany, pro které tentokrát ani Pivovar Primátor nebyl vážným soupeřem. Finálový boj o vítězství v MR však bude zajímavý, protože obě mužstva do něj nastupují se stejným počtem bodů.

Také přiroda v sobotu „dědkům“ přála, rozloučila se s nimi krásným slunečným počasím (finále se bude hrát v hale). Prožili tak v Malšovicích pěkný den, okořeněný milovaným sportem. Všichni odjížděli domů spokojeni.

Jindřichův Hradec

O minulém víkendu na Třeboňsku sice probíhal slavnostní výlov našeho největšího rybníka Rožmberka, ale jen o pár kilometrů dál v Jindřichově Hradci sváděli tuhé boje o titul mistra ČR volejbalisté dříve narození. Uskutečnilo se zde M-ČR v Superveteránech (nad 50 let) 2017. V krásné Jindříchohradecké hale jsme mohli spatřit hráče i hráčky, které ještě nedávno hráli naše nejvyšší soutěže.

Ano, čtete dobře hráče a hráčky, protože součástí tohoto víkendu bylo i M – ČR Superseniorek. Dámy měly tento jediný turnaj přímo jako M-ČR. Pánové se utkali již na sedmi předchozích turnajích, ale jak můžete vidět níže ve výsledcích, pořádí bylo stejné. Letošní M-ČR Supervetaránů ovládli muži s Liberce – Pivovar Svijany a v Superseniorkách zvítězilo družstvo VK Křenovice.

Boje byly líté, nicméně šlo hlavně o setkání hráčů a hráček, kteří se potkávali léta na soutěžních palubovkách v zápasech o mistrovské body. Poděkování patří organizátorům, rozhodčím, jednoduše všem, kteří se o tyto turnaje dříve narozených starají.

Litomyšl

Za nepříznivého počasí (vítr a zima) se v sobotu 17. června v Litomyšli uskutečnil pátý turnaj MR hráčů nad 50 let. Tentokrát na něj nepřijela všechna družstva, chyběli Staročeši, kteří nedali dohromady dostatečný počet hráčů. Snad to bylo velmi chladné počasí, které přinutilo hráče k větší aktivitě, proto se všechna utkání vyznačovala velkou bojovností a obětavostí. Výsledkem byl kvalitní volejbal, zvláště vzájemné zápasy prvních tří družstev se přítomným divákům líbily. Trvalejší zlepšení potvrdila družstva Brna a VČV HK, zlepšenou hru předvedl i Frenštát, na lepší umístění mu to však nestačilo.

Díky všem účastníkům, hráčům, rozhodčím i pořadatelům, se celý turnaj odehrál bez závad. Hráči odjížděli domů sice zmrzlí, ale zdraví a spokojení.

TJ Frenštát

Chleny

Již 17 let se volejbaloví superveteráni touto dobou scházejí v útulném areálku Sokola Chleny, aby tady odehráli jeden z turnajů svého MR. Bylo tomu tak i letos v sobotu 27. května 2017. Krásné počasí, tradiční vůně opékaného selátka a skvělá péče pořadatelů provázely 10 družstev v boji o mistrovské body po celý den.

Turnaj skončil velkým překvapením. Boje o vítězství se tentokrát nezúčastnil dosud velmi dobrý Pražský výběr, pro který bylo 5. místo velkým zklamáním. A tak si to v boji o 1. místo, jako již mnohokrát předtím, rozdali Pivovarníci z Primátora a Svijan. Větší touha po vítězství přinesla tentokrát zaslouženou výhru Svijanským.
Stejně zklamaní jako Pražané byli asi i Brňané a zejména volejbalisté Frenštátu (dříve Brušperka), pro které bylo poslední 10. místo nejhorším historickým výsledkem. Naopak družstva VČV Hradec Králové a Tuláků dosáhla svého dosud nejlepšího výsledku. Mistrovství bude ještě zajímavé.

Bílovec

V sobotu 29. dubna 2017 se ve velmi pěkné sportovní hale v Bílovci na severní Moravě uskutečnil třetí turnaj MR hráčů nad 50 let. Jeho pořadatelem byli volejbalisté TJ Frenštát p. Radhoštěm, kteří kromě změny názvu svého oddílu (dříve Brušperk), změnili i místo jeho konání (dosud Brušperk). A svého úkolu se zhostili opravdu výborně, což ocenila i všechna družstva.

Turnaj, kterého se zúčastnilo všech 10 přihlášených družstev ukázal, že boj o mistrovský titul se vyrovnává. K jeho tradičním účastníkům, reprezentantům Pivovarů Svijany a Primátor (dříve Slavia HK), se letos přidal Pražský výběr a pozadu nechtějí zůstat ani pražský Pozdní sběr a hlavně stále se zlepšující Brno. Obhajobu loňského titulu nebude mít Pivovar Svijany, i přes výrazné posílení, vůbec lehkou.

Liberec

Tentokrát netypicky v neděli 2. dubna se v hale liberecké Technické univerzity sešlo 10 družstev hráčů nad 50 let, aby tady odehrálo svůj druhý letošní turnaj. Již po několikáté se hrál jako Pivovar Svijany Cup a jeho organizace, nutno přiznat že bezchybné, se ujal jako vždy Víťa Pražák. Za velkého favorita turnaje bylo považováno domácí družstvo Pivovaru Svijany, vítěz prvního turnaje v Praze. Jeho nejvážnějším soupeřem se jevilo posílené družstvo Pražského výběru. Mužstvo Pivovaru Primátor (bývalá Slavia HK) přijelo značně oslabené a sami jeho hráči by považovali za úspěch umístění mezi prvními čtyřmi. Nakonec však bylo všechno jinak.

Rozhodujícím bylo utkání Pivovaru Svijany s Pivovarem Primátor ve skupině A, které sice skončilo nerozhodně, ale lepším poměrem míčů postoupilo do finále družstvo Pivovaru Primátor. Utkalo se v něm s vítězem skupiny B Pražským výběrem a větší bojovností i touhou po vítězství nakonec zvítězilo družstvo “ Primátorů „. V zápasu o bronz byly úspěšnější Svijany, soupeřem jim byli volejbalisté Brna, kteří i pouze v 7 hráčích předváděli kvalitní hru.

Kromě tradičně výborné organizace si hráči tentokrát pochvalovali také poskytované občerstvení. Turnaj proběhl bez závad, podle časového harmonogramu, všichni si dobře zahráli a odjížděli z Liberce spokojeni.

Praha

Po tříměsíční přestávce byl v sobotu 25. února 2017 v hale STVS MO v Praze – Ruzyni odstartován již 19. ročník volejbalového MR hráčů nad 50 let 2017. Prvního letošního turnaje se stejně jako vloni zúčastnilo 10 družstev, nenaplnil se tedy černý scénář a přijelo i družstvo Brna. Oproti loňskému roku se pořadatelství vzdal Pražský volejbalový svaz a tak se jeho uspořádání ujali ve vlastní režii hráči družstva Pozdní sběr a zachovali i jeho dvacetiletý název Velká cena Prahy. Patří jim velký dík všech účastníků. Turnaj proběhl bez závad, všichni byli spokojeni.

Sportovní část proběhla v režii družstva Pivovar Svijany, které v 5 zápasech neztratilo ani set. Po dalším posílení bývalými extraligisty kráčí za obhajobou mistrovského titulu. Posílila se i obě pražská družstva a na jejich hře i výsledcích to bylo znát. Premiéra pod novým názvem Pivovar Primátor vůbec nevyšla bývalému šestinásobnému mistrovi Slavii Hradec Králové.

Úvod:

V sobotu 25. února 2017 bude v Praze – Ruzyni zahájen již 19. ročník Mistrovství ČR hráčů nad 50 let. Přihlásilo se do něj 9 družstev, po čtrnáctileté účasti bude mezi nimi chybět dvojnásobný mistr – družstvo Brna. Dvě družstva nastupují pod novým názvem, šestinásobný mistr Slavia Hradec Králové jako Pivovar Primátor a VK Brušperk jako TJ Frenštát p. Radhoštěm.

Družstva budou postupně bojovat v šesti kvalifikačních turnajích, 3 budou v hale a 3 na venkovních kurtech. Vyvrcholením potom bude říjnové dvoudenní finále v Jindřichově Hradci.